Przejdź do głównej zawartości

Test na Miłość

Test na Miłość
Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie
 nie można zobaczyć, ani dotknąć.
Trzeba je poczuć sercem. 
Helen Keller


Miłość- co to właściwie znaczy?

Miłość w tej najprostszej postaci to: miłość rodzicielska.  miłość rodzica do dziecka, miłość matki i miłość ojca, bo każdy z rodziców kocha inaczej, a jednak tak samo.
Miłość czasami pojawia się już od pierwszej chwili, kiedy kobieta- matka dowiaduje się ze jest w ciąży. Czasami miłość przychodzi później.
 Są takie sytuację, gdy kobieta dowiaduje się ze nosi pod swoim sercem drugie Życie, czasami towarzyszy temu zaskoczenie, łzy: szczęścia-rozpaczy, bezradności, nadziei, łzy spełnienia, lecz także łzy, w których zawarte jest pytanie – i co dalej?
Niezależnie od tego czy byłeś planowany czy też nie, czy Twoi rodzice byli na ciebie gotowi.
 Czy byłeś” wpadką” TO nikt nie jest wpadką.
Bo obojętnie czy rodzice pragnęli czy też nie- abyś pojawił się na tym świecie to zawsze: los, Bóg, bogowie, cokolwiek, w co wierzysz lub nie wierzysz, chciało abyś się pojawił, tak miało być właśnie TAK- a nie inaczej miało się stać.
 Może twierdzisz ze twoi rodzice są okropni, ze ciągle Cie kontrolują czy tez wręcz przeciwnie nie zwracają na Ciebie uwagi. Może są nie do wytrzymania, a może są tak cudowni ze oddałbyś za nich życie?  Niezależnie od niczego kochają Cie a ty kochasz ich. Może jesteś akurat w wieku dojrzewanie, i aktualnie typowo buntujesz się na wszystkich i wszystko dookoła a może przechodzisz ten okres łagodnie, to chce Ci powiedzieć ze Twoi rodzice nie zależnie od tego, jacy są i ile ci dali. Dali Ci tyle ile mogli, choć może wydawać się Tobie ze to za mało. To może nie mieli lub nie potrafili dać Ci więcej, może ich nie nauczono jak to robić lub widzieli jak ich rodzice i bliscy robili to w sposób niewłaściwy.
Możliwe, że jesteś osobą, której niedawno zmarł rodzic, może nie zdążyłeś się z nim pożegnać- a może wręcz przeciwnie czuwałeś przy łóżku i byłeś w tej chwili przy nim. Twoja mama, Twój tata jest teraz z Tobą i jestem pewna, że wybacza Ci wszystkie krzywdy i jest wdzięczny za to, że jesteś.
 A jeśli jesteś zadowolony z tego, jakich masz rodziców dziękuj im za to ile dla ciebie zrobili i jeśli sądzisz ze nie załgujesz na ich miłość zasługujesz jesteś ich dzieckiem chcą dla ciebie jak najlepiej niezależnie, jakich masz rodziców przytul się od czasu do czasu do nich i powiedz dwa najpiękniejsze słowa KOCHAM CIĘ

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Prezent dla dziewczyny- czyli Walentynki

Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Planujesz i zadajesz sobie pytanie- Co kupić dziewczynie?

Oto kilka pożytecznych rad:
Po 1. Weź pod uwagę, co lubi- co myśli facet?- Co lubi??? Małe pieski, świeczki, kino. Panowie czasem stereotypowe myślenie o kobiecie- czy to waszej mamie, przyjaciółce czy dziewczynie to wielki błąd, bo przecież nie kupicie jej małego pieska na prezent. Po 1 lepiej adoptować. Po 2 nie wiesz czy na pewno  chce. Musicie ją trochę poznać wiąże się to bardzo z 2 radą.
Zastanów się, może  o czym Ci ostatnio wspominała, jeśli mówiła ci ze np. popsuła jej się niedawno bransoletka może warto pójść tą drogą i po prostu kupić jej bransoletkę. Jeśli wspominała ze chciałaby pójść na jakiś film kup jej voucher, albo, jeśli powiedziała Ci ze lubi chodzić do teatru lub na koncert zaplanuj wspólne wyjście.

Po 3. Czego nie lubi. Bardzo ważne dla Was- Panowie, jest to, aby dowiedzieć się od kobiety- czego nie lubi, ponieważ chyba chciałbyś aby cieszyła się z prezentu, który jej d…

Część 17

- Aż nie chce mi się wierzyć- powiedziała wzburzona Kasia, - Nawet nie wiem jak to powiedzieć Magdzie.
* Nooo... właśnie. A chcesz jej mówić?- odpowiedziała Monika
- Oczywiście, nie ma wątpliwości, że trzeba jej o tym powiedzieć
* Słuchaj, no wiem, że Adam zawinił przez to co zrobił, ale wiesz co mam wątpliwości
-Monika! musimy jej o tym powiedzieć, to co zrobił jest czymś o czym Magda na sto procent powinna wiedzieć.- krzyknęła Kasia
*No, może i masz rację.
- Posłuchaj a na przykład załóżmy, że zamiast Adama, to byłby Michał. Chciałabyś wiedzieć, że całował się z inną dziewczyną? I to jeszcze  taką, co niby byli w sobie zakochani i tak dalej? Chciałabyś wiedzieć?
* Dobra, już dobra. Przekonałaś mnie. Tak, chciałabym wiedzieć. Nawet nie chcę o tym myśleć. - odpowiedziała Monika.
Kasia czujnym wzorkiem spoglądnęła na Monikę.- Słuchaj ale jak jej to powiedzieć?

****
>Siema bracie!- Krzyknął Michał
- No siema, słuchaj chodźmy może na piwo i pizze, co Ty na to?- Zapytał Adam
> Dobr…

Część 16

*Cześć mamo o co chodziło z tymi listami od Sary?- zapytałem jak tylko mama otworzyła mi drzwi
~ Wiesz, ukrywałam to, ponieważ szczerze nigdy jej nie lubiłam- odpowiedziała a ja nagle zdałem sobie sprawę, że moja własna matka przez całe życie mnie oszukiwała. rąbnęło to na mnie jak grom z jasnego nieba. Mama nadal coś mówiła ale ja stałem i cały czas byłem w szoku. Nagle usłyszałem
~ Adam. Wybacz mi, proszę. Powiedz coś.
* Mamo, przez kilka lat nie przyszło Ci na myśl żeby mi o tym powiedzieć?
~ Dziecko, na początku chciałam Ci powiedzieć. Później zacząłeś własne życie, kilka lat póżniej prawie się żeniłeś...
* Nie mów teraz o niej
~teraz masz dziewczynę i nie widziałam już takiej potrzeby. ale na prawdę Cię przepraszam.
* Muszę to przemyśleć mamo.
~ Rozumiem Cię kochanie. Lepiej powiedz co z tą Twoją dziewczyną, kiedy ją w końcu poznam? to coś poważnego?- znowu zaczęły się te standardowe pytania pomyślałem.
* No, tak jak Ci mówiłem jest nam razem dobrze i wyniki wyszły dobrze, okazał…

Rocznica pisania

Moi drodzy 14 stycznia 2015 roku zaczęła się moja przygoda z pisaniem.
 Dzisiaj widzę jak wiele się zmieniło. Oczywiście nadal popełniam błędy w pisaniu (w życiu czasami też) ale myślę, że nawet osobie z większym doświadczeniem zdarzają się wpadki. Zawsze byłam i jestem zdania, że nigdy nie wolno się poddawać, a moim życiowym cytatem są słowa Św. Augustyna- Dopóki walczysz jesteś zwycięzca. Staram się żyć tymi słowami i nawet w najtrudniejszym okresie mojego życia mimo że, cierpiałam kilkakrotnie i myślę, że nadal będę tonie poddaję się.  Natomiast to, że piszę zawdzięczam kilku osobom, które we mnie od początku wierzyły- nie będę, jak to jest w zwyczaju po kolei ich wymieniać- one wiedzą, że jestem im wdzięczna. Natomiast oprócz mojej przyjaciółki, mojej mamy i kilku innych osób muszę wspomnieć o osobie, która... dała mi pierwsze powiewy pisarskiego wiatru i spowodowała, że zaczęłam oficjalnie publikować.  Jest to bardzo mocno związane z pewnym wydarzeniem. Ci, którzy są ze mną od poc…